Generell informasjon
| År | 2011 - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6d AT (109 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 308 Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4276 mm |
| Bredde | 1815 mm |
| Høyde | 1498 mm |
| Akselavstand | 2608 |
| Vekt | 1498 kg |
| Maks bredde | 1840 kg |
| Bootkapasitet | 1201 l |
Motoroverføring
| Motor | 1560 |
| Motor kw | 80 kw |
| Motor hk | 107 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 80 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 75 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 4 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65R15 91T, 205/55R16 91T, 225/45R17 |
| hjul | 6,5Jx15, 7Jx16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 191 km/h |
| Akselerasjon | 10.1 s |
| Drivstoffby | 6 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.7 l/100km |