Generell informasjon
| År | 2014 - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6 MT (115 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 308 II Hatchback |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4253 mm |
| Bredde | 1804 mm |
| Høyde | 1457 mm |
| Akselavstand | 2620 |
| Vekt | 1457 kg |
| Maks bredde | 1720 kg |
| Bootkapasitet | 1228 l |
Motoroverføring
| Motor | 1587 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 53 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 193 km/h |
| Akselerasjon | 10.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |