Generell informasjon
| År | 2014 - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 2.0d AT (150 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 308 II Hatchback |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4253 mm |
| Bredde | 1804 mm |
| Høyde | 1457 mm |
| Akselavstand | 2620 |
| Vekt | 1457 kg |
| Maks bredde | 1740 kg |
| Bootkapasitet | 1228 l |
Motoroverføring
| Motor | 1997 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 53 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65R15, 205/55R16, 225/45R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 214 km/h |
| Akselerasjon | 8.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4 l/100km |