Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6d MT (115 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 308 II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4253 mm |
| Bredde | 1804 mm |
| Høyde | 1457 mm |
| Akselavstand | 2620 |
| Vekt | 1457 kg |
| Maks bredde | 1780 kg |
| Bootkapasitet | 1228 l |
Motoroverføring
| Motor | 1560 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 77 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | - |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55R16, 225/45R17, 225/40R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 196 km/h |
| Akselerasjon | 10.2 s |
| Drivstoffby | 4.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 3.7 l/100km |