Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.4I 16V VTi (95HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 308 SW |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4500 mm |
| Bredde | 1815 mm |
| Høyde | 1496 mm |
| Akselavstand | 2710 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1397 |
| Motor kw | 70 kw |
| Motor hk | 94 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 70 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 75 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |