Generell informasjon
| År | 1989 - 1993 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6 i (88 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 309 II (3C,3A) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4050 mm |
| Bredde | 1630 mm |
| Høyde | 1380 mm |
| Akselavstand | 2470 |
| Vekt | 1380 kg |
| Maks bredde | 1330 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1580 |
| Motor kw | 65 kw |
| Motor hk | 87 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 65 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 165/70 SR13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 175 km/h |
| Akselerasjon | 10.5 s |
| Drivstoffby | 8.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.8 l/100km |