Generell informasjon
| År | 1990 - 1993 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.9 (109 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | 309 II (3C,3A) |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4050 mm |
| Bredde | 1630 mm |
| Høyde | 1380 mm |
| Akselavstand | 2470 |
| Vekt | 1380 kg |
| Maks bredde | 1350 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1905 |
| Motor kw | 80 kw |
| Motor hk | 107 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 80 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Carburetor |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 55 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 165/70 TR13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 192 km/h |
| Akselerasjon | 9.8 s |
| Drivstoffby | 9.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7 l/100km |