Generell informasjon
| År | 1996 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.8 16V (110 HP) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | 406 Break (8) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4725 mm |
| Bredde | 1765 mm |
| Høyde | 1500 mm |
| Akselavstand | 2700 |
| Vekt | 1500 kg |
| Maks bredde | 1805 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1761 |
| Motor kw | 81 kw |
| Motor hk | 109 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 81 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 83 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 185 km/h |
| Akselerasjon | 12.6 s |
| Drivstoffby | 12.1 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.5 l/100km |