Generell informasjon
| År | 1999 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 2.0 16V (135 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 406 Break (8) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4736 mm |
| Bredde | 1760 mm |
| Høyde | 1502 mm |
| Akselavstand | 2700 |
| Vekt | 1502 kg |
| Maks bredde | 2050 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1997 |
| Motor kw | 99 kw |
| Motor hk | 133 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 99 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 203 km/h |
| Akselerasjon | 10.9 s |
| Drivstoffby | 11.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |