Generell informasjon
| År | 1999 - - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 2.0 HDI 90 (90 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 406 Break (8) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4736 mm |
| Bredde | 1760 mm |
| Høyde | 1460 mm |
| Akselavstand | 2700 |
| Vekt | 1460 kg |
| Maks bredde | 2075 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1997 |
| Motor kw | 66 kw |
| Motor hk | 88 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 66 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 85 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 175 km/h |
| Akselerasjon | 12.8 s |
| Drivstoffby | 7.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |