Generell informasjon
| År | 1983 - 1993 |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 2.5 Diesel (75 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 505 Break (551D) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4900 mm |
| Bredde | 1730 mm |
| Høyde | 1540 mm |
| Akselavstand | 2900 |
| Vekt | 1540 kg |
| Maks bredde | 2055 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2498 |
| Motor kw | 55 kw |
| Motor hk | 74 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 55 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 94 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/70 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 146 km/h |
| Akselerasjon | 19.5 s |
| Drivstoffby | 9.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9 l/100km |