Generell informasjon
| År | 2014 - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6d MT (115 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 508 I Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4829 mm |
| Bredde | 1828 mm |
| Høyde | 1476 mm |
| Akselavstand | 2817 |
| Vekt | 1476 kg |
| Maks bredde | 2100 kg |
| Bootkapasitet | 560 l |
Motoroverføring
| Motor | 1560 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/60/R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 197 km/h |
| Akselerasjon | 11.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |