Generell informasjon
| År | 2011 - |
| Merke | Peugeot |
| Motor | 1.6 MT (156 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | 508 SW |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4813 mm |
| Bredde | 1853 mm |
| Høyde | 1476 mm |
| Akselavstand | 2817 |
| Vekt | 1476 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | 560 l |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 114 kw |
| Motor hk | 153 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 114 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 77 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 72 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/55 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 218 km/h |
| Akselerasjon | 9.7 s |
| Drivstoffby | 9.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.5 l/100km |