Generell informasjon
| År | 1995 - 2002 |
| Merke | Pontiac |
| Motor | 3.8 i V6 (196 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Firebird IV |
| dører | 3 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4964 mm |
| Bredde | 1892 mm |
| Høyde | 1300 mm |
| Akselavstand | 2566 |
| Vekt | 1300 kg |
| Maks bredde | 2000 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3791 |
| Motor kw | 144 kw |
| Motor hk | 193 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 144 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 96,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-80 |
| Drivstoffkapasitet | 59 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/60 R16 V |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 201 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |