Generell informasjon
| År | 2000 - 2002 |
| Merke | Pontiac |
| Motor | 5.7 i V8 (314 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Firebird IV |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4910 mm |
| Bredde | 1890 mm |
| Høyde | 1300 mm |
| Akselavstand | 2570 |
| Vekt | 1300 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 5665 |
| Motor kw | 230 kw |
| Motor hk | 308 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 230 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 8 |
| Sylinder diameter | 99 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 59 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6 s |
| Drivstoffby | 12.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.7 l/100km |