Generell informasjon
| År | 1996 - 2000 |
| Merke | Pontiac |
| Motor | 2.4 i 16V (152 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Sunfire Cabrio |
| dører | 2 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4620 mm |
| Bredde | 1710 mm |
| Høyde | 1390 mm |
| Akselavstand | 2645 |
| Vekt | 1390 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2392 |
| Motor kw | 111 kw |
| Motor hk | 149 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 111 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 90 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | - |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 57 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 190 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 10.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |