Generell informasjon
| År | 2002 - - |
| Merke | Pontiac |
| Motor | 2.2 i 16V Ecotec (141 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Sunfire Coupe |
| dører | 2 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4622 mm |
| Bredde | 1738 mm |
| Høyde | 1351 mm |
| Akselavstand | 2644 |
| Vekt | 1351 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2189 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 86 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 58 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 190 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 9.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.4 l/100km |