Generell informasjon
| År | 2015 - |
| Merke | Porsche |
| Motor | Turbo S 3.8 AT (580 HP) 4WD |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | 911 VII (991) Coupe Facelift |
| dører | 2 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4499 mm |
| Bredde | 1808 mm |
| Høyde | 1302 mm |
| Akselavstand | 2450 |
| Vekt | 1302 kg |
| Maks bredde | 1990 kg |
| Bootkapasitet | 145 l |
Motoroverføring
| Motor | 3800 |
| Motor kw | 425 kw |
| Motor hk | 570 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 425 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | Euro 6 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 245/35/R20, 305/30/R20 |
| hjul | 8,5 J x 20, 11,5 J x 20 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 330 km/h |
| Akselerasjon | 2.9 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |
2 måneder siden
2 måneder siden
2 måneder siden
2 måneder siden
2 måneder siden
2 måneder siden
2 måneder siden
2 måneder siden
2 måneder siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden
måned siden