Generell informasjon
| År | 1996 - 2002 |
| Merke | Porsche |
| Motor | 2.7 Boxer 24V (220 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Boxster (986) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4315 mm |
| Bredde | 1780 mm |
| Høyde | 1290 mm |
| Akselavstand | 2415 |
| Vekt | 1290 kg |
| Maks bredde | 1570 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2687 |
| Motor kw | 161 kw |
| Motor hk | 216 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 161 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 85,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 - 225/50 ZR16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 250 km/h |
| Akselerasjon | 6.6 s |
| Drivstoffby | 13.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.9 l/100km |