Generell informasjon
| År | 2002 - 2004 |
| Merke | Porsche |
| Motor | 2.7 Boxter 24V (228 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Boxster (986) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4320 mm |
| Bredde | 1780 mm |
| Høyde | 1290 mm |
| Akselavstand | 2415 |
| Vekt | 1290 kg |
| Maks bredde | 1600 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2687 |
| Motor kw | 167 kw |
| Motor hk | 224 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 167 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 85,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55-225/50 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 253 km/h |
| Akselerasjon | 6.4 s |
| Drivstoffby | 14.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 9.7 l/100km |