Generell informasjon
| År | 1996 - 2002 |
| Merke | Porsche |
| Motor | 3.2 Boxer S 24V (252 HP) |
| Kroppstype | Cabrio |
| Modell | Boxster (986) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4315 mm |
| Bredde | 1780 mm |
| Høyde | 1290 mm |
| Akselavstand | 2415 |
| Vekt | 1290 kg |
| Maks bredde | 1615 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 3179 |
| Motor kw | 185 kw |
| Motor hk | 248 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 185 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 93 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/50 - 255/40 ZR17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 260 km/h |
| Akselerasjon | 5.9 s |
| Drivstoffby | 15.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.7 l/100km |