Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Porsche |
| Motor | 2.9i (255Hp) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Boxster (987) |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4329 mm |
| Bredde | 1801 mm |
| Høyde | 1295 mm |
| Akselavstand | 2415 |
| Vekt | 1295 kg |
| Maks bredde | 1640 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2893 |
| Motor kw | 187 kw |
| Motor hk | 251 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 187 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R17; 235/50 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 263 km/h |
| Akselerasjon | 5.9 s |
| Drivstoffby | 15.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 7.7 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 10.4 l/100km |