Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Porsche |
| Motor | 2.7 AT (265 HP) |
| Kroppstype | Roadster |
| Modell | Boxster III (981) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4374 mm |
| Bredde | 1801 mm |
| Høyde | 1282 mm |
| Akselavstand | 2475 |
| Vekt | 1282 kg |
| Maks bredde | 1675 kg |
| Bootkapasitet | 280 l |
Motoroverføring
| Motor | 2706 |
| Motor kw | 194 kw |
| Motor hk | 260 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 194 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 7 |
| Brensel | A-98 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R17; 235/50 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 262 km/h |
| Akselerasjon | 5.7 s |
| Drivstoffby | 10.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.7 l/100km |