Generell informasjon
| År | 2012 - |
| Merke | Porsche |
| Motor | S 3.4 MT (315 HP) |
| Kroppstype | Roadster |
| Modell | Boxster III (981) |
| dører | 2 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4374 mm |
| Bredde | 1801 mm |
| Høyde | 1281 mm |
| Akselavstand | 2475 |
| Vekt | 1281 kg |
| Maks bredde | 1655 kg |
| Bootkapasitet | 280 l |
Motoroverføring
| Motor | 3436 |
| Motor kw | 231 kw |
| Motor hk | 310 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 231 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 64 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 235/40 R18 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 279 km/h |
| Akselerasjon | 5.1 s |
| Drivstoffby | 12.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.9 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.8 l/100km |