Generell informasjon
| År | 1996 - - |
| Merke | Proton |
| Motor | 1.8 i 16V (418 GLXi) (115 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Persona 400 Hatchback |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4270 mm |
| Bredde | 1690 mm |
| Høyde | 1385 mm |
| Akselavstand | 2500 |
| Vekt | 1385 kg |
| Maks bredde | 1515 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1834 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 81 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-92 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/60 R14 H |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 192 km/h |
| Akselerasjon | 10.4 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |