Generell informasjon
| År | 1989 - 1997 |
| Merke | Proton |
| Motor | 1.5 i (90 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Saloon Aeroback |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4110 mm |
| Bredde | 1655 mm |
| Høyde | 1360 mm |
| Akselavstand | 2380 |
| Vekt | 1360 kg |
| Maks bredde | 1440 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1468 |
| Motor kw | 66 kw |
| Motor hk | 88 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 66 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 75,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 45 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/70 HR13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 166 km/h |
| Akselerasjon | 13 s |
| Drivstoffby | 8.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.2 l/100km |