Generell informasjon
| År | 2000 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.6 i 16V (95 HP) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Kangoo Express (FC_) |
| dører | 4 |
| seter | 2 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3995 mm |
| Bredde | 1663 mm |
| Høyde | 1827 mm |
| Akselavstand | 2600 |
| Vekt | 1827 kg |
| Maks bredde | 1630 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 73 kw |
| Motor hk | 98 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 73 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 50 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/65 R14 T |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 170 km/h |
| Akselerasjon | 10.7 s |
| Drivstoffby | 9.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.5 l/100km |