Generell informasjon
| År | 2008 - 2013 |
| Merke | Renault |
| Motor | Be Bop 1.5d MT (86 HP) |
| Kroppstype | Compact MPV |
| Modell | Kangoo II |
| dører | 3 |
| seter | 4 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 3870 mm |
| Bredde | 1830 mm |
| Høyde | 1819 mm |
| Akselavstand | 2300 |
| Vekt | - |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1461 |
| Motor kw | 63 kw |
| Motor hk | 84 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 63 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 158 km/h |
| Akselerasjon | 16 s |
| Drivstoffby | 5.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.3 l/100km |