Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0d AT (173 HP) 4WD |
| Kroppstype | SUV |
| Modell | Koleos I Facelift II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4520 mm |
| Bredde | 1855 mm |
| Høyde | 1695 mm |
| Akselavstand | 2690 |
| Vekt | 1695 kg |
| Maks bredde | 2300 kg |
| Bootkapasitet | 1380 l |
Motoroverføring
| Motor | 1995 |
| Motor kw | 127 kw |
| Motor hk | 170 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 127 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 84,0 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 65 liters |
| Eco standart | EURO IV |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 225/60 R17H |
| hjul | 6,5 J 17 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 189 km/h |
| Akselerasjon | 11.9 s |
| Drivstoffby | 8.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.1 l/100km |