Generell informasjon
| År | 1997 - 2000 |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.9 dTi (98 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Laguna (B56) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4510 mm |
| Bredde | 1750 mm |
| Høyde | 1430 mm |
| Akselavstand | 2670 |
| Vekt | 1430 kg |
| Maks bredde | 1980 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1870 |
| Motor kw | 72 kw |
| Motor hk | 96 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 72 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 80 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 185 km/h |
| Akselerasjon | 12.5 s |
| Drivstoffby | 7.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |