Generell informasjon
| År | 1999 - 2000 |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0 i 16V (140 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Laguna (B56) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4508 mm |
| Bredde | 1752 mm |
| Høyde | 1442 mm |
| Akselavstand | 2670 |
| Vekt | 1442 kg |
| Maks bredde | 1860 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 103 kw |
| Motor hk | 138 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 103 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,7 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/60 R 15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 205 km/h |
| Akselerasjon | 9.8 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.5 l/100km |