Generell informasjon
| År | 1993 - 2000 |
| Merke | Renault |
| Motor | 3.0 (B56E R) (167 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Laguna (B56) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4508 mm |
| Bredde | 1752 mm |
| Høyde | 1432 mm |
| Akselavstand | 2670 |
| Vekt | 1432 kg |
| Maks bredde | 1935 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2963 |
| Motor kw | 122 kw |
| Motor hk | 163 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 122 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 93 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 220 km/h |
| Akselerasjon | 8.6 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 11.1 l/100km |