Generell informasjon
| År | 2005 - 2007 |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0 i 16V Turbo (170 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Laguna Grandtour II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4695 mm |
| Bredde | 1772 mm |
| Høyde | 1443 mm |
| Akselavstand | 2740 |
| Vekt | 1443 kg |
| Maks bredde | 1985 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 125 kw |
| Motor hk | 168 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 125 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,7 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 70 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R 16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 220 km/h |
| Akselerasjon | 8.6 s |
| Drivstoffby | 11.7 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |