Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1,6 i 16V (115) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Laguna Grandtour III |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4803 mm |
| Bredde | 1811 mm |
| Høyde | 1445 mm |
| Akselavstand | 2756 |
| Vekt | 1445 kg |
| Maks bredde | 1959 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 84 kw |
| Motor hk | 113 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 84 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 68 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 194 km/h |
| Akselerasjon | 11.8 s |
| Drivstoffby | 10 l/100km |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |