Generell informasjon
| År | 2007 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0 dCi FAP (150 HP) Automatik |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Laguna Grandtour III |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4803 mm |
| Bredde | 1811 mm |
| Høyde | 1445 mm |
| Akselavstand | 2756 |
| Vekt | 1445 kg |
| Maks bredde | 2055 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1995 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 215/50 R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 203 km/h |
| Akselerasjon | 10 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |