Generell informasjon
| År | 1997 - 2000 |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.9 24V (190 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Laguna Grandtour (K56) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4620 mm |
| Bredde | 1750 mm |
| Høyde | 1450 mm |
| Akselavstand | 2670 |
| Vekt | 1450 kg |
| Maks bredde | 1965 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 2946 |
| Motor kw | 139 kw |
| Motor hk | 186 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 139 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 6 |
| Sylinder diameter | 87 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 66 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 225 km/h |
| Akselerasjon | 7.9 s |
| Drivstoffby | 16.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 8.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |