Generell informasjon
| År | 2008 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.6 16V (110 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Megane Coupe |
| dører | 3 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4299 mm |
| Bredde | 1804 mm |
| Høyde | 1423 mm |
| Akselavstand | 2640 |
| Vekt | 1423 kg |
| Maks bredde | 1738 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 81 kw |
| Motor hk | 109 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 81 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55R17 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 195 km/h |
| Akselerasjon | 10.5 s |
| Drivstoffby | 9.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 6.9 l/100km |