Generell informasjon
| År | 1997 - 2000 |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.4 e (75 HP) |
| Kroppstype | Coupe |
| Modell | Megane Grandtour I (KA) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4440 mm |
| Bredde | 1700 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2580 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 1660 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1390 |
| Motor kw | 55 kw |
| Motor hk | 74 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 55 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/70 R 14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 168 km/h |
| Akselerasjon | 14.3 s |
| Drivstoffby | 9.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |