Generell informasjon
| År | 1996 - 2000 |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.9 TDI (94 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Megane I (BA) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4440 mm |
| Bredde | 1700 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2580 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 1630 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1870 |
| Motor kw | 69 kw |
| Motor hk | 92 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 69 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Diesel |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 80 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/70 R13 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 180 km/h |
| Akselerasjon | 12.3 s |
| Drivstoffby | 8.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.2 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |