Generell informasjon
| År | 1996 - 2000 |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0 i (BA0G) (113 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Megane I (BA) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4129 mm |
| Bredde | 1699 mm |
| Høyde | 1420 mm |
| Akselavstand | 2580 |
| Vekt | 1420 kg |
| Maks bredde | 1655 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1998 |
| Motor kw | 83 kw |
| Motor hk | 111 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 83 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,7 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/60 R14 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 197 km/h |
| Akselerasjon | 9.7 s |
| Drivstoffby | 11.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |