Generell informasjon
| År | 2002 - 2008 |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.9 dCi (120 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Megane II |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4209 mm |
| Bredde | 1777 mm |
| Høyde | 1457 mm |
| Akselavstand | 2625 |
| Vekt | 1457 kg |
| Maks bredde | 1820 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1870 |
| Motor kw | 88 kw |
| Motor hk | 118 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 88 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 80 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 196 km/h |
| Akselerasjon | 10.5 s |
| Drivstoffby | 7.2 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.4 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.4 l/100km |