Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.5d MT (95 HP) |
| Kroppstype | Hatchback |
| Modell | Megane III Facelift II Hatchback |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4302 mm |
| Bredde | 1808 mm |
| Høyde | 1471 mm |
| Akselavstand | 2641 |
| Vekt | 1471 kg |
| Maks bredde | 1797 kg |
| Bootkapasitet | 1162 l |
Motoroverføring
| Motor | 1461 |
| Motor kw | 70 kw |
| Motor hk | 94 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 70 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | Euro 5 |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 190 km/h |
| Akselerasjon | 12.3 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |