Generell informasjon
| År | 2013 - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.6d MT (130 HP) |
| Kroppstype | Wagon |
| Modell | Megane III Wagon Facelift |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4559 mm |
| Bredde | 1804 mm |
| Høyde | 1507 mm |
| Akselavstand | 2703 |
| Vekt | 1507 kg |
| Maks bredde | 1885 kg |
| Bootkapasitet | 1600 l |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 95 kw |
| Motor hk | 127 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 95 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 6 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | EURO V |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 200 km/h |
| Akselerasjon | 10.1 s |
| Drivstoffby | 4.8 l/100km |
| Drivstoffvei | 3.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4 l/100km |