Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.4T (130Hp) |
| Kroppstype | Sedan |
| Modell | Grand Scenic III |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4560 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1645 mm |
| Akselavstand | 2770 |
| Vekt | 1645 kg |
| Maks bredde | 1894 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1390 |
| Motor kw | 95 kw |
| Motor hk | 127 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 95 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 190 km/h |
| Akselerasjon | 10.7 s |
| Drivstoffby | 9.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 5.8 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.1 l/100km |