Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.5dCi (86Hp) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Grand Scenic III |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4560 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1645 mm |
| Akselavstand | 2770 |
| Vekt | 1645 kg |
| Maks bredde | 1925 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1461 |
| Motor kw | 63 kw |
| Motor hk | 84 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 63 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 195/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 165 km/h |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 5.6 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 4.9 l/100km |