Generell informasjon
| År | 2009 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.6i (110Hp) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Grand Scenic III |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4560 mm |
| Bredde | 1845 mm |
| Høyde | 1645 mm |
| Akselavstand | 2770 |
| Vekt | 1645 kg |
| Maks bredde | 1877 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 81 kw |
| Motor hk | 109 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 81 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | - |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R16 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 185 km/h |
| Akselerasjon | 12 s |
| Drivstoffby | 9.9 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.1 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.5 l/100km |