Generell informasjon
| År | 2003 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.5 dCi (100 HP) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Grand Scenic |
| dører | 5 |
| seter | 7 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4493 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1636 mm |
| Akselavstand | 2736 |
| Vekt | 1636 kg |
| Maks bredde | 2000 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1461 |
| Motor kw | 73 kw |
| Motor hk | 98 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 73 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 76 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/55 R16 |
| hjul | 6.5 X 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | - |
| Akselerasjon | - |
| Drivstoffby | 6.5 l/100km |
| Drivstoffvei | 4.6 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 5.3 l/100km |