Generell informasjon
| År | 2005 - - |
| Merke | Renault |
| Motor | 2.0 dCi (150Hp) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Grand Scenic |
| dører | - |
| seter | - |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4493 mm |
| Bredde | 1810 mm |
| Høyde | 1636 mm |
| Akselavstand | 2736 |
| Vekt | 1636 kg |
| Maks bredde | 2050 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1995 |
| Motor kw | 110 kw |
| Motor hk | 147 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 110 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Common rail |
| sylindere | - |
| Sylinder diameter | - |
| Ventiler i sylindere | - |
| Gears | - |
| Brensel | Diesel |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 205/60 R16 |
| hjul | 6.5 X 16 |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 204 km/h |
| Akselerasjon | 9.8 s |
| Drivstoffby | 7.3 l/100km |
| Drivstoffvei | 5 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | - |