Generell informasjon
| År | 1996 - 1999 |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.6 i (90 HP) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Scenic I (JA) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4168 mm |
| Bredde | 1719 mm |
| Høyde | 1609 mm |
| Akselavstand | 2580 |
| Vekt | 1609 kg |
| Maks bredde | 1585 kg |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1598 |
| Motor kw | 62 kw |
| Motor hk | 83 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 62 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 79,5 mm |
| Ventiler i sylindere | 2 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 175/70 R14H |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 170 km/h |
| Akselerasjon | 13.7 s |
| Drivstoffby | - |
| Drivstoffvei | - |
| Drivstoff gjennomsnitt | 8.2 l/100km |