Generell informasjon
| År | 2001 - 2003 |
| Merke | Renault |
| Motor | 1.8 16V (116 HP) |
| Kroppstype | Estate |
| Modell | Scenic I (JA) |
| dører | 5 |
| seter | 5 |
Kroppsfunksjoner
| Lengde | 4169 mm |
| Bredde | 1719 mm |
| Høyde | 1675 mm |
| Akselavstand | 2564 |
| Vekt | 1675 kg |
| Maks bredde | - |
| Bootkapasitet | - |
Motoroverføring
| Motor | 1783 |
| Motor kw | 85 kw |
| Motor hk | 114 hp |
| moment~~POS=TRUNC | 85 N*m/rpm |
| Drivstofftilførsel | Injection |
| sylindere | 4 |
| Sylinder diameter | 82,7 mm |
| Ventiler i sylindere | 4 |
| Gears | 5 |
| Brensel | A-95 |
| Drivstoffkapasitet | 60 liters |
| Eco standart | - |
chassis
| ABS | Yes |
| Frontbremser | - |
| Bakbremser | - |
| Dekk | 185/65 R15 |
| hjul | - |
Kjøreregenskaper
| maksimal hastighet | 189 km/h |
| Akselerasjon | 10.3 s |
| Drivstoffby | 10.4 l/100km |
| Drivstoffvei | 6.3 l/100km |
| Drivstoff gjennomsnitt | 7.8 l/100km |